Başkan Esen: "Muhtarlar ile olan buluşmamız daha verimli hale gelecek"

Başkan Esen:

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı muhtarlarıyla bir araya gelerek, mahallelerin sorunlarını dinledi. Mahalle muhtarları Başkan Esen’e göreve geldiğini günden itibaren sorunların çözümü ve yapılan asfalt çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katılımıyla 2’inci Muhtar Buluşmasını gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ilk toplantıda muhtarların taleplerini aldıklarını belirterek, “Bir önceki toplantıda muhtarlarımızı sıkıntılarını dile getirdi. Birçok sorunu çözmeye çalıştık. Önemli bir yol kat ettik. Şimdi ki toplantımızda yapılan ve yapılamayan sorunları ele alacağız. Bu toplantıları belirli aralıklarla gerçekleştireceğiz. Muhtar buluşmalarımız ilerleyen süreçte daha verimli hale gelecek” dedi.

Muhtarları dinledi

Daha sonra ise muhtarlar tek tek sorunlarını anlattı. Konyaaltı Muhtarlar Derneği Faruk Kıldıran, muhtarlar ile bu toplantıların düzenlemesinden dolayı Başkan Semih Esen’e teşekkür etti. Muhtarlar Derneği Başkanı Kıldıran, muhtarların birim müdürleriyle birçok sorunu çözdüğünü belirterek, muhtarlar ile belediyenin güzel bir diyalog halinde çalıştığını söyledi. Bahtılı, Çağlarca, Karatepe, Çakırlar, Doyran, Akdamlar, Zümrüt, Kır Mahallesi gibi Konyaaltı’nın kırsal bölgelerindeki mahalle muhtarları Başkan Semih Esen’e göreve gelmesinden sonra yapılan asfalt çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Çözüm odaklı ve eşit hizmet  

Başkan Esen, muhtarların taleplerini not alarak, ilgili birim müdürlerinden sorunların çözümüne ilişkin bilgi istedi. Başkan Semih Esen, “Muhtarlarımız ile belediyemiz arasında güzel bir birliktelik var. Bu iletişimin güçlü olmasıyla birlikte sorunlar daha da hızlı çözülüyor. Bu toplantılarımızla ilerleyen süreçlerinde birçok sorun çözülmüş, sohbet havasında geçen bir toplantı olacak. Konyaaltı Belediyesi olarak çözüm odaklı ve bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet sağlayacağız” diye konuştu. Başkan Semih Esen, muhtarlar buluşmasının sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

AHMET DÖKDÖK
HABER YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin