Tütüncü, “Yörük göçünde gönül köprüleri kuruldu”

Tütüncü, “Yörük göçünde gönül köprüleri kuruldu”

 

Kepez’de düzenlenen 26. Uluslararası Yörük Türkmen Kültür Toyu kapsamında gerçekleştirilen temsili Yörük Göçü’ne katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz bugün sadece bir toy yapmıyoruz. Aynı zamanda geçmişle gelecek arasında çok güçlü bir gönül köprüsü kuruyoruz.” dedi.

Antalya Yörükler Derneği iş birliğiyle 26. Uluslararası Yörük Türkmen Kültür Toyu kapsamında Yörük Göçü düzenlendi. Kepez Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Yörük Göçü temsili yürüyüşü Mithatpaşa Caddesi'nden başladı. Yörüklerin, develer ve eşeklerle, davul zurna eşliğindeki yürüyüşü Dokumapark da sona erdi. Yörük Göçü’ne katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ““Biz bugün sadece bir toy yapmıyoruz. Aynı zamanda geçmişle gelecek arasında çok güçlü bir gönül köprüsü kuruyoruz.” diye konuştu. Bu göçün, binlerce yıllık medeniyet tarihimiz içerisinde atalarımıza duyduğumuz sevginin birer ifadesi olarak görülmesi gerektiğini belirten Başkan Tütüncü, “Bugün çok güzel bir etkinliği bir Yörük Göçü’nü birlikte canlandırdık. Aslında bu göç atalarımızın oluşturduğu o güzelliklerin anılması, yaşatılması, içselleştirilmesi ve geleceğe aktarılması olarak görülmeli.” dedi.

Atalarımızın geleneklerini andık

“Biz bugün çok mutluyuz. Atalarımızın o geleneklerini andığımız güzel bir toyda hep birlikteyiz.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Biz yine bugün çok mutluyuz ki; bakın burada erişkin misafirlerimiz kadar çocuklarımız ve gençlerimizde var. İşte onlar bu toyları görecekler, böylesi etkinliklerde bu güzel havayı teneffüs edecekler ki onlar nereden geldiğini bilecekler. Nereden geldiğini bilecekler ki ; nereye gideceklerini bilecekler. Binlerce yıllık tarihimizde atalarımızın âleme nizam verdiğini görecekler, bilecekler. Biz bugün sadece bir toy yapmıyoruz. Aynı zamanda geçmişle gelecek arasında çok güçlü bir gönül köprüsü kuruyoruz. İşte ben bu toyu bu sebepten dolayı da ayrıca çok önemli bir etkinlik olarak görüyorum. " dedi.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

AHMET DÖKDÖK
HABER YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin