Konyaaltı belediyesi sosyal mesafe

Şafak’a modern şehir havası

Şafak’a modern şehir havası

 

Kepez Belediyesi, Şafak Mahallesi’nde,  Ahmet Hamdi Akseki ile Azem Akkaya caddelerinin alt ve üst yapılarını yeniledi. Caddelerin yeni yüzü, mahalleye modern bir şehir havası kazandırdı.

Kepez Belediyesi, Şafak Mahallesi’nin, şehir içi ve şehirlerarası yollara ulaşımı sağlayan iki önemli caddesini güzelleştirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, geçtiğimiz aylarda mahalleye yaptığı ziyarette verdiği söz sonrası Ahmet Hamdi Akseki ile Azem Akkaya caddelerinde başlatılan asfalt çalışması tamamlandı.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, güzelleştirme kapsamında ilk olarak freze makinesiyle iki caddenin eskiyen, kullanım ömrünü tamamlayan mevcut asfaltını kaldırdı. Daha sonra yolun tesviyesinin yapılmasından sonra caddeler, finişer makinesiyle sıcak asfaltla kaplandı.

10 bin ton asfalt, 3 bin m2 kaldırım
Başkan Hakan Tütüncü döneminde açılan 35 metre genişliğinde, 1500 metre uzunlundaki Ahmet Hamdi Akseki Caddesi’ne 8 cm yüksekliğinde 7 bin ton sıcak asfalt döküldü. Ahmet Hamdi Akseki Caddesi ile kesişen, kuzey-güney istikametindeki 20 metre genişliğinde ve 880 metre uzunluğundaki Azem Akkaya Caddesi’ne ise 3 bin ton asfalt serildi. Fen İşleri Müdürlüğü, her iki caddenin 1300 metrelik kısmında 3 bin m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştirdi.

Caddelerin yanına 37 bin m2 portakal bahçesi
Trafik işaretlerinin yerleştirilmesi ve yol şeritlerinin çizilmesinden sonra her iki caddenin yeni yüzü, mahalleye modern bir şehir havası kazandırdı.
Kepez Belediyesi, asfaltını yenilediği iki caddenin yanında 37 bin m2’lik bir yeşil alan da oluşturdu. Uzun yıllar dökülen molozlardan ve atılan çöplerden dolayı çevre kirliliğinin yaşandığı araziye, moloz ve çöpler tahliye edildikten sonra 160 adet yetişmiş portakal ağacı dikildi.

Başkan Tütüncü, “Sözümüzü tuttuk”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada imara uygun yapılaşması tamamlanan mahallelerde, caddeleri yenileyerek, hem bölgeye değer kazandırdıklarını hem de hemşehrilerinin sosyal yaşam alanlarının kalitesini artırdıklarını söyledi. Ahmet Hamdi Akseki ile Azem Akkaya caddelerinin, mahalleyi ve Akdeniz Sanayi Sitesi’ni, çevre yollarına bağladığına işaret eden Başkan Tütüncü, “ Söz verdiğimiz gibi her iki caddemizi, asfalt ve kaldırım çalışmasıyla güzelleştirdik. Yenileme çalışması sonrası her iki caddemiz alımlı ve görkemli bir hale geldi.  Kepez’e değer katan, hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıran güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı. 

 

 

 

 

 

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

AHMET DÖKDÖK

Görsel Yönetmen

BİRSEN AHSEN ŞAK
HABER YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin