KOTAN PROJELERİNİ ANLATTI

KOTAN PROJELERİNİ ANLATTI

CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Kotan'ın projeleri

CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, basınla buluşmasında projelerini tanıtırken “Burada çılgın proje yok. 41 projenin hepsi Konyaaltı halkının talep ettiği şeyler. Biz onların taleplerini size yansıtıyoruz” dedi.

Kotan önceki başkanlar Muhitin Böcek ve Semih Esen’in de değerli çalışmalar yaptığını, o çalışmaları geliştireceklerini söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, bugün Konyaaltı sahilinde Porto Bello Oteli’nde basınla kahvaltıda bir araya gelerek, belediye başkanlığı için hazırladığı ve halkın taleplerinden oluşan projelerini tanıttı.

 

Düzenlenen proje tanıtım toplantısına CHP milletvekilleri Aliye Coşar ve Cavit Arı, Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Konyaaltı Seçim Komitesi Başkanı 22. Dönem Milletvekili Tuncay Ercenk, Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz, Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nedret Yıldırımdemir, Konyaaltı İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Koçak, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı temsilen meclis üyesi Belgizar Burcu, Muratpaşa İlçe Başkanı Can Okan Kıran ile birlikte diğer CHP il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Proje tanıtım toplantısı ve basınla kahvaltı programı, saygı duruşu ve hep birlikte İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra konuşmalar, Cem Kotan ve projelerle ilgili videoların gösterimi yapıldı.

 

CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, toplantıda yaptığı konuşmada adaylığı açıklandıktan sonra 2 aylık bir çalışma süreci geçirdiklerini ve o dönem bazı problemler olduğunda basının kendisinden doğru bilgileri alarak yayınladığını belirterek, basın mensuplarına teşekkür etti.

 

ÇILGIN PROJE YOK, HEPSİ HAYATIN İÇİNDEN

 

Aday adaylığı döneminde elinde 100 kadar proje olduğunu dile getiren Cem Kotan, adaylık açıklandıktan sonra 2 ana konunun öne çıktığını açıkladı. Kotan, şöyle devam etti: “Birincisi sloganımız ne olacaktı. Aday adayı iken ‘Konyaaltı’nı birlikte yöneteceğiz’ sloganını devam ettirme kararı aldık. Bunu gerçekleştirmek için de 100 projeyi bir kenara bıraktık. Halkımıza ineceğiz, onların talep ve isteklerini dinleyeceğiz, projeleri ona göre şekillendireceğiz dedik. Aslında şu anda saydığımız 41 projenin hepsi Konyaaltı halkının talep etiği şeyler. Biz onların taleplerini size yansıtıyoruz. Burada çılgın proje yok. Hepsi hayatın içine dokunan, hayatın içinde konfor alanları yaratmayı amaçlayan projeler.”

 

Cem Kotan, katılımcı, demokratik bir belediyecilikle Konyaaltı’nı yönetme taahhüdüyle yola çıktığı için, projeleri de, yol haritasını da Konyaaltı halkının belirlediğini söyledi.

 

Halkın en önemli taleplerinden ikincisinin Konyaaltı Belediye Başkanı ile halk arasındaki iletişimin geliştirilmesi olduğuna dikkati çeken Kotan, “Bize belediye başkanı aramızda olsun, esnafı ziyarette bulunsun, parkta olsun, sporda olsun devamlı hayatın içerisinde yanımızda olsun talepleri geldi. Biz söylemlerimizin ne kadar doğru olduğunu gördük. Katılımcı, demokratik, Konyaaltı halkıyla birlikte yöneteceğiz dememizin aslında ne kadar altını doldurduğunu gördük” dedi.

 

Oy oranları konusunda da Cem Kotan, “2 aylık bir süredeki çalışmalara bakıldığında, yaşanan tartışmalara rağmen muazzam bir şekilde ittifakla aldığımız oylara yakın bir orana doğru götürüyor. Bundan çok memnunuz. Alana, sahaya çıktığımızda muazzam kalabalıklar ortaya çıkıyor. Konyaaltı halkına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ENGELLİLER İÇİN YAŞANABİLİR BİR KENT

 

Göreve geldiği zaman bir eve bakıldığında Konyaaltı Belediyesi’nin görülmesini istediklerini söyleyen Kotan, şöyle devam etti: “Bir eve girdiğimizde bir çocuğumuz varsa onun kreş sorunu yaşamasını istemiyoruz. O yüzden kreş sayısını 2 katına çıkaracağız. Bir engellimiz varsa engelsiz Konyaaltı’nda yaşamasını istiyoruz. Sokağa çıktığında, parklara gittiğinde zorluk çekmesin istiyoruz.”

 

Engelliler konusunda Antalya’daki en büyük sorunun çoğunlukla mevcut özel işletmelerde girişler, çıkışlar ve tuvaletlerde olduğunu anlatan Kotan, göreve geldiğinde ruhsat verme noktasında engelliler ile ilgili bu sorunların göz önünde tutulmasını sağlayacaklarını söyledi. Zaten bunların yasada belirtildiğine dikkati çeken Cem Kotan, olmayanlar noktasındaysa projeleri olacağını, engelli vatandaşların en büyük talebinin bu olduğunu aktardı. Bugün engelli vatandaşlarla görüşeceğini ve onlara bu konuda taahhüdü basın kahvaltısında verdiğini söyleyeceğini aktardı.

 

Yaşlılarla ilgili yaşlı merkezleri, emekli kahveleri gibi projeleri olduğunu belirten Kotan, yaşlılıklarını konfor içinde geçirmeleri için her şeyi yapacaklarını söyledi. Konyaaltı’nda yaşayan kadınlar içinse Cem Kotan, hobi atölyelerinden parkların ışıklandırılması ve güvenlik konusuna kadar ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı

 

BELEDİYE BAŞKANININ HAYALİ OLMALI

 

Kotan, “Bir kentte bir belediye başkanı olacaksanız her zaman hayaliniz olmak zorunda. Hayaliniz yoksa o kentte belediye başkanlığı yapmanın anlamı da yok, iddiası da yok” dedi.

 

Antalya’da 20 yıldır siyaset yaptığını, gençlik kolları başkanlığından meclis üyeliği ve büyükşehir çalışmalarına kadar hep Konyaaltı’na yakın olduğunu ve hizmet ettiğini anlatan Cem Kotan, “En büyük hayalim Konyaaltı’nı Konyaaltı halkıyla birlikte yönetmektir” dedi.

 

Halkla yönetme anlayışının nasıl olacağı sorusuyla karşılaştığını dile getiren Cem Kotan, “Birincisi Muhtarlar Meclisi düşünüyoruz. Bir ilçede muhtarlar ve belediye başkanları seçilmiş olarak görev yapar. Bunlar atanmış değil, halkın tercihiyle gelmiş kişilerdir demokraside. Ama muhtarlar ile belediye başkanları arasında her zaman için bir bürokrasi var” dedi. Muhtarlarla belediye başkanının 3 ayda bir periyodik olarak bir araya gelip ilçeyle alakalı değerlendirme yapacağın anlatan Kotan, “Hiçbir bürokrat olmayacak. Divan başkanlığını belediye başkanı yapacak. 39 muhtarla gerekirse 3, 4 saat toplantı olacak. Belediye başkanı orada bürokratlara gerekli talimatı verecek. 3 ay sonra tekrar toplantıya geldiğinde hizmet yapılmadıysa belediye başkanı onun hesabını soracak” dedi. CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Kotan, böylece hesap vereceklerini, denetlenip yetkilerini paylaşmış olacaklarını kaydetti.

 

İkinci olarak katılımcı demokrasi, ‘Konyaaltı nı birlikte yönetelim’ sloganı altında mahalle toplantıları yapmak istediklerini belirten Cem Kotan, sorunları mahalle mahalle dinleyeceklerini, özellikle seçimden sonra buna hemen başlayacaklarını, böylece bir rota çizeceklerini, gerekli takvimi, bütçeyi oluşturacaklarını söyledi. Cem Kotan, ikinci toplantıda halkın taleplerinin yerine gelmemesi halinde hesap vereceklerini dile getirdi.

 

ÖNCEKİ BAŞKANLARIN PROJELERİ DEĞERLİ

 

Cem Kotan, “Böylece belediye başkanı, belediye meclis üyeleri olarak biz yetkiyi halkla paylaşıyoruz. Bunun benim açımdan yıllardır bulunduğum siyasi partim açısından, demokratik temeller açısından, katılımcı demokrasi açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. İvedilikle faaliyete geçirip halkla buluşmak istiyorum” dedi. Şu anda halkla belediye arasında bir sıkıntı olmadığını, yanlış anlaşılmaması gerektiğini vurgulayan Kotan, ilişkilerin katılımcı anlayışla gelişmesinden yana olduğunu belirtti.

 

Bu olayda üçüncü olarak denetim mekanizmasının basın olduğuna işaret eden Cem Kotan, “5 yıl boyunca çok güzel bir hikaye yazmak istiyoruz. Bunu Antalya’ya duyuracak olan da sizler olacaksınız” dedi.

 

Tanıtımını yaptığı projeler konusunda Cem Kotan, önceki başkanların çalışmalarına da değinerek şunları söyledi: “Muhittin Böcek zamanında, Semih Esen zamanında, değerli başkanlarımız zamanında yapılan projeler de var içlerinde. Bunları geliştireceğiz demişiz. Biz geçmişimize bağlıyız. Benim için çok değerli iki belediye başkanı ve partimin belediye başkanları. Onların yaptığı projeleri biz devam ettireceğiz. Ama ne yapacağız, geliştireceğiz. Biz aldığımız çıtayı üste taşımakla mükellefiz. Eksik noktalar vardır. Biz onları tamamlaya tamamlaya CHP’nin sosyal demokrat belediyeciliğini Konyaaltı’na daha iyi yansıtmasını sağlayacağız. Halkçı belediyeciliğin nasıl yapıldığını Konyaaltı’na, Antalya’ya, Türkiye’ye göstermek istiyoruz” diye konuştu.

 

Cem Kotan, makam aracı ile makam otosu arasında sıkışmayacağını, her zaman halkın arasında olacağını söyledi.

 

AMAÇ REKOR KIRARAK KAZANMAK

 

Proje tanıtım toplantısına katılan CHP milletvekili ve yöneticileri de söz aldı. 22. dönem CHP Milletvekili Tuncay Ercenk, “Yarın büyük önder, devlet adamı, devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya ziyaretinin 94. yıldönümü. Atatürk, Erenkuş semtinden baktığında gördüğü manzara karşısında ‘Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir’ demişti. İnanıyorum ki 31 Mart’ta, Atatürk’ün gördüğünü bu eşsiz güzellikteki manzarayı Konyaaltı’nı, onun ilke ve devrimlerine inanarak yönetecek Cem Kotan’ı belediye başkanı olarak seçeceğiz” dedi.

 

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz de, “Konyaaltı’nda seçim kazanmak muhtemel bir durum ancak biz sadece seçim kazanmak için kendimizi güdülemedik, rekor kırmak üzere yola çıktık. Seçimlerde sosyal demokrat belediyecilik bayrağını dalgalandıracağız” ifadelerini kullandı.

 

KONYAALTI’NDA NÖBET DEĞİŞİMİ

 

 CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı da “Bu dönem bir nöbet değişimi oluyor. Genç arkadaşımız Cem Kotan bayrağı devralıyor. Bizim parti anlayışımızda parti meclisinin aldığı kararlar önemlidir, bu kararlar etrafında birleşmemiz kadar doğal bir şey yoktur. Adayımız Cem Kotan’ın arkasındayız. Önümüzdeki dönem içerisinde yapacağız çalışmalarda yanında bulunacağız. Cem Kotan’ın bir geçmişi de var bugüne mahsus bir isim değil parti geçmişi olan bir isim. Kotan 2004- 2005 dönemlerinde gençlik kollarımızda merkez ilçe başkanlığı yaptı” şeklinde konuştu.

 

Konyaaltı’nın sosyal demokrat belediyeciliğin kalesini olduğunu söyleyen CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, “Cem Kotan halkçı, sosyal demokrat projeleriyle Konyaaltı’nı en iyi şekilde temsil edecektir. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, belediye meclis üyesi adaylarını basına tanıttı, daha sonra fotoğraf çekimi yapıldı.

KONYAALTI’NA YAŞAYAN PROJELER GELİYOR

 

CHP Konyaaltı belediye Başkanı Cem Kotan’ın Yaşamın içinden sürdürülebilir ve yaşayan projeleri, anne adaylarından çocuklara, gençlere, öğrencilerden emeklilere her kesimin ihtiyacını saptayarak oluşturuldu.

 

Bu projelerin temel özelliği kaynakların verimli kullanıldığı, işlevsel, yaşamı kolaylaştıracak, ayakları yere basan ve toplumun her kesimiyle görüşerek talepler çerçevesinde hazırlanan, gerçek ihtiyaçlara cevap veren projeler olması.

 

Kotan’ın Konyaaltı’nda hayata geçirmeyi planladığı projeler ana hatlarıyla şöyle:

 

MUHTARLAR MECLİSİ VE MAHALLE TOPLANTILARI

 

Muhtarlar Meclisi Kurulacak: Belirli aralıklarla düzenlenecek Muhtarlar Meclisi toplantıları sayesinde mahallelerin sorunları yerinde tespit edilecek ve çözüm bulunacak.

 

Mahalle Toplantıları: Katılımcı yönetim anlayışıyla planlanan mahalle toplantıları ile sorunlar, çözüm ve önerileri ele alınacak, ortak akılla bir yönetim ortaya çıkacak.

 

Dijital Kent Projesi: Yaşamı kolaylaştıracak bir dijital kent uygulaması ile tüm hizmetlere erişim ve başvurular tek bir uygulama ile yapılabilecek. 

 

Yabancı İletişim Birimi: Yabancı İşlemler Merkezi ile yabancıların belediye, muhtarlık vb işlemlerinin eksiksiz olması sağlanacak, işlemler kolaylaştırılacak.

 

TÜRKİYE’DEBİR İLK: ENGELLİLLERE ÖZEL KAMPÜS

 

Engelsiz Yaşam Kampüsü: Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek olan engellilere özel kampüste sanat ve müzik atölyeleri, görme engellilere özel "Ses Oyunculuğu" eğitimi ve ailelerle bir araya gelme olanakları sunulacak.  

 

ÖĞRENCİLERE YURT VE UCUZ LOKANTA

 

Öğrenci Yurdu: Üniversite öğrencilerine uygun, konforlu ve güvenli konaklama imkanı sağlayacak modern ve donanımlı yurt binaları inşa edilecek.

 

 Gençlik Lokantası: Gençlerin bütçelerine uygun, sağlıklı Gençlik Lokantası kurulacak. Bu lokanta üniversite öğrencileri, stajyerler, genç çalışanlar başta olmak üzere, ekonomik sıkıntı yaşayan her yaştan bireye hizmet verecek.

 

GENÇLERE İNOVASYON MERKEZİ VE FESTİVAL ENERJİSİ

 

Gençlik İnovasyon Merkezi: Gençler için inovasyon, yaratıcılık ve teknolojiyi bir araya getiren dinamik bir ortam sağlanacak. Gençler bu merkezde uzman rehberliğinde yeteneklerini keşfedecek, projelerini hayata geçirebilecek.

 

Gençlik Festivalleri: Gençleri sanatla, müzikle buluşturacak gençlik festivalleri düzenlenecek.

 

KÜLTÜR MİRASIMIZA ÖZEL İLGİ, SANATA SELAM

 

Modern Sanat Galerisi: Yeni dönemde bir ilk gerçekleştirilerek Konyaaltı'nda sanat galerisi alanı oluşturulacak.

 

Kültürel Mirasa Özel Önem: Kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla, Konyaaltı'nda korunmayı bekleyen kültür varlıkları kente kazandırılacak.

 

KAPALI SPOR KOMPLEKSİ VE YÜZME HAVUZU

 

Kapalı Yüzme Havuzu: Sporcuların, vatandaşların kullanabileceği, kolay ulaşılabilir, yüksek standartlarda Kapalı Yüzme Havuzu kompleksi inşa edilecek.

 

Kapalı Spor Kompleksi: Konyaaltı’na kazandırılacak kapalı spor kompleksiyle, sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı teşvik edilirken, sporun güçlendirici etkilerinden herkesin faydalanması sağlanacak.

 

BİSİKLETE TEŞVİK, MARTILARA PARK

 

Bisiklet Yolu: Konyaaltı'nda bisiklet yolları oluşturularak bisiklet kullanımı teşvik edilecek. 

 

Scooter Park Alanları: Kent içerisinde gelişigüzel ortaya bırakılan araçlar için belirli toplama alanları oluşturulacak ve bu alanlara park edilmesi sağlanacak.

 

KADINLAR İÇİN GÜVENLİ VE DOST BİR KONYAALTI

 

Güvenli Ve Aydınlık Sokaklar: Konyaaltı’nda kadınların geceleri daha güvenle dolaşabilmelerini sağlamak, gerekli güvenliği artırmak için modern teknolojiler kullanılarak park ve sokakların aydınlatılmasına azami önem verilecek.

 

Konyaaltı Kadın Danışma Merkezi: Kadınların güçlenmesi ve haklarını korumalarının destelenmesi için Kadın Danışma Merkezi açılacak. Bu merkezde kadınların sorunlarına yönelik bilgilendirme ve rehberlik hizmetleri verilecek, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunulacak, istihdam edilebilirliklerini artırıcı destekler sağlanacak.

 

Yeni Annelere Rahat Bir Nefes: Yeni anne olan kadınların bu en zorlu dönemde hayatlarını kolaylaştırmak için, isterlerse evlerine sıcak yemek ve temizlik desteği sağlanacak.

 

Kadın Hobi Merkezleri: Kadınların yeni beceriler edinebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri hobi merkezlerinin sayısı artırılacak.

 

TARIMSAL ÜRETİME VE KOOPERATİFLERE DESTEK, SOĞUK HAVA DEPOSU KURULUYOR

 

Kooperatifler Artıyor: Yerel ekonomilerin güçlenmesi ve üreticinin refahının artması amacıyla kooperatifler teşvik edilecek.

 

Soğuk Hava Deposu: Tarımsal ürünlerin muhafazası ve tazeliğini koruyabilmesi için soğuk hava deposu kurulacak.

 

Tarımsal Üretime Destek: Tarımsal üretimin kalitesi ve verimliliğin artırılması hedefiyle yerel ekonomik kalkınmanın sağlanması için çiftçiye destek olunacak. Çandır Fasülyesi gibi özel ürünlerin tanıtımı için stratejik pazarlama faaliyetleri geliştirilecek.

 

YAYLADAN SOFRAYA GELECEK, DÜĞÜNLER RAHAT OLACAK

 

Konyaaltı'nın Bereketi Marketinizde: Konyaaltı’nda üretilen taze ve kaliteli tarımsal ürünlerin uygun fiyatla doğrudan tüketicilere ulaşması sağlanacak.

 

Organizasyon Kompleksi: Vatandaşların sosyal etkinlikleri için kapalı alan kompleksi inşa edilecek. Düğün, nişan, eğlence, toplantı gibi etkinliklerde vatandaşın yanında olunacak.

 

İHTİYACI OLANA YEMEK VE ÇAMAŞIRHANE, PSİKOLOJİK DESTEK

 

Dar Zamanlarda Destek: Sağlık ve maddi açıdan ihtiyaç sahibi olanlara yönelik olarak sağlıklı ve besleyici yemeklerin ücretsiz olarak sunulması sağlanacak.

 

Halk Çamaşırhanesi: Kurulacak çamaşırhane ile ihtiyaç sahiplerine kolaylık sağlanacak.

 

Psikolojik Destek Projesi: Vatandaşların psikolojik refahını güçlendirmek ve onlara zor zamanlarında rehberlik için psikolojik destek uygulaması genişletilecek.

 

ÇOCUKLARA ÖNCELİK: DAHA ÇOK KREŞ, OYUN ALANI

 

Kreş sayısı 2 kat artacak: Anne ve bebek dostu kent anlayışıyla, mahalle kreşlerinin sayısı en az iki kat artırılacak.

 

Neşe Bahçesi: Ailelerin çocuklarıyla keyifli vakit geçirebildikleri, dinlenebildiği geniş bir oyun alanını içeren bir kompleks kurulacak.

 

Gezici Oyun Merkezi: Bu sistemle kısa süreli güvenli çocuk alanları kurulacak. Ailelerin alışveriş yaparken ya da sağlık gibi acil işlerle meşgulken çocuklarını kısa süreli emanet edebilecekleri gezici oyun merkezi her gün farklı bir noktada hizmet verecek.

 

GÜVENLİ VE SAĞLIKLI PARKLAR  

 

Daha Fazla Bebek Parkı: Konyaaltı'ndaki Bebek Parkı sayıları artırılacak, mevcut parklar daha konforlu hale getirilecek.

 

Önce güvenlik: Çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede büyümesi için çocuk parklarında güvenlik önlemleri ve denetimler artırılacak.

 

Sağlıklı Parklar: Çocukların daha çok dışarıda vakit geçirebilmesi için onları yazın sıcaktan kışın yağmurdan koruyacak tedbirler geliştirilecek. Örneğin çocuk parklarının üzerine sıcaklıktan koruyan gölgelikler takılacak.

 

ÇOCUKLARA ETÜT VE SPOR MERKEZLERİ, DİL KURSLARI

 

Eğitime destek: Etüd merkezleri ile çocukların konforlu alanda ders çalışması ve desteklenmesi sağlanacak.

 

Spor Eğitimi: Küçük çocukların spor eğitimlerine yönelik kurs sayısı ve çeşitliliği artırılacak. Çocuklar sporla iç içe büyüyecek.

 

 Dil Eğitimi: Eğitim, sosyal ve iş yaşamını destekleyecek dil kursları yaygınlaştırılacak. Çocukların yanı sıra büyüklere de seslenecek dil kursları sayısı ve çeşitliliği artırılacak.

 

YAŞLILAR DAHA AKTİF VE MUTLU

 

Aktif Yaşlı ve Demans Merkezi: Demans, Alzheimer, Parkinson gibi kronik hastalıklarla mücadele eden yaşlı bireylere ve ailelere destek olacak merkezler kurulacak.

 

Emekli Kahveleri: Emekli kahvelerinin sayısı artırılacak. Mevcut olanlarsa iyileştirilerek, büyüklerimiz için daha fazla sosyal etkileşim ve aktivite imkanı sağlayacak hale dönüştürülecek.

 

MİNİK DOSTLARA ÖZEL HİZMETLER

 

Veterinerlik Hizmeti: Evcil hayvanların tedavileri uygun fiyatla gerçekleştirilecek. Sahipli minik dostların sağlık masrafları konusunda vatandaşın yanında olunacak.

 

Rehabilitasyon Koşulları İyileştirilecek: Mevcut havyan rehabilitasyon merkezinin koşulları iyileştirilerek sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına yönelik çalışmalar

güçlendirilecek.

 

Candost Sonsuzluk Bahçesi: Evcil hayvan sahiplerinin candostlarını sonsuzluğa uğurladığı bir veda bahçesi, hayvan mezarlığı oluşturulacak.

 

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

AHMET DÖKDÖK
HABER YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin
POPÜLER
SÜPERLİG PUAN DURUMU