BÜYÜKŞEHİR PARK AÇILIŞI

Konyaaltı çocukları geleceğe hazırlıyor

Konyaaltı çocukları geleceğe hazırlıyor

 


 

Konyaaltı Belediyesi, kreşlerinde eğitim alan ve ilkokula ilk kez gidecek öğrenciler için okul hayatına uyum süreci eğitimi verdi. Belediye Başkanı Semih Esen ise çocukların okul hayatına daha hızlı adapte olması için bir takım uygulamalı eğitim verdiklerini ifade etti.

 

Konyaaltı Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan çocuk kreşlerinde eğitim gören öğrencileri, kantin ve teneffüs gibi uygulamalar ile yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıyor. Yapılan eğitimde ilkokul sıraları ile ilk defa tanışan kreş öğrencileri, okul hayatına uyum sağlamaları için uygulamalı eğitim fırsatı yakaladı. Çocukların geleceğe daha iyi hazırlanabilmeleri ve eğitim hayatına daha hızlı adapte olabilmeleri için böyle bir uygulama yaptıklarını söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Belediyemize ait kreşlerde her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim veriyoruz. Onları geleceğe sağlam adımlarla hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

EĞİTİMDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER  

Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevleri, okul öncesi öğrencileri ilköğretime hazırlık etkinlikleri kapsamında özel bir koleje gezi düzenlendi. Yeni eğitim öğretim yılında ilkokula başlayacak Uncalı, Gürsu ve Toros kreşlerinin okul öncesi sınıf öğrencileri geziye katıldı. Güne, yemekhanede kahvaltı yaparak başlayan minik öğrenciler, ilk zil çalınca derse girdi. 40 dakika ders saati süresince öğretmenleri ile ders yapan öğrenciler zil çalınca teneffüse çıkarak, kantinden alışveriş yaptı. Okulu öğretmenler ile gezerek öğrenen minikler, etrafı meraklı gözlerle inceledi. Okul gezisini renklendirmek ve miniklerin için düzenlenen palyaço gösterisi izleyicilerden tam not aldı.

 

 

 

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

AHMET DÖKDÖK
HABER YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin
POPÜLER
SÜPERLİG PUAN DURUMU