İYİ Parti İl Başkanı'ndan Vali Karaloğlu'na ağır eleştiri

İYİ Parti İl Başkanı'ndan Vali Karaloğlu'na ağır eleştiri

 

İYİ Parti Miletvekili ve Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, kendisineden randevu talep ettiği Vali Münir Karaloğlu'ndan cevap alamyınca randevuyu iptal ettiğini belirterek, basına yazılı bir açıklama yapıp Karaloğülu'nu ağır bir dille eleştirdi.

 

Temizer'in basına yaptığı açıklama aynen şöyle;

 

"Değerli Antalyalılar,

 

İYİ Parti Antalya İl Başkanı olarak göreve başladıktan sonra “devlet” anlayışımızın bir gereği olarak Antalya Valisi’nden 9 Ekim Çarşamba günü randevu talep ettik. Geçen 10 günlük süreye rağmen talebimize herhangi bir karşılık alamadığımız için, randevu talebimizi geri çektik ve durumu Antalya kamuoyu ile paylaşma gereği duyduk.

 

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Münir Karaloğlu’nun şahsını tanımak gibi bir hevesimiz yoktur. Randevu talebimiz şahsıyla değil, hasbelkader oturduğu makamı ile ilgilidir.

 

Makamının saygınlığını ve ağırlığını taşıyamayan Münir Karaloğlu’nu buradan ilk ve son kez uyarıyorum; oturduğu makam baba mirası veya hemşehri hediyesi değildir. Türk Devleti, keyfiliği ve ciddiyetsizliği kaldırmaz.

 

Ya devletin valisi olacaksınız ya da çekilip AKP’nin il başkanı olacaksınız. İkisini bir arada yürütmenize Antalya müsaade etmez.

 

Bilesiniz ki; İYİ PARTİ milletin ta kendisidir ve Türk Milleti hukukunu çiğnetmez.

 

Ya devletin valisi olun, ya da çıkın karşımıza siyasetçi olun."

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

AHMET DÖKDÖK

Görsel Yönetmen

BİRSEN AHSEN ŞAK
HABER YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin