Başkanın hizmet aşkı

Ben bir gazeteci olarak kırmızı çizgileri olan biriyim.

Cumhuriyet, demokrasi, Atatürk İlkeleri, Laiklik, Türkiye hassasiyeti, kent duyarlılığını ön planda tutarım.
Ve bu ülkeye bu kente hizmet edene de sonsuz destek olurum.
Önemli olan hizmettir.
Şimdi Antalya'ya baktığınızda kocaman bir kayıp iki yıl görünüyor.
Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar dişe dokunur halk yararına bir hizmet üretmemiştir.
Genel Sekreter kavgası, pandemi, hastalık, yasaklar derken tam iki yıl geçiverdi.
Antalya çok süratli gelişen bir kent. Bu kentin hizmete ihtiyacı diğer kentlerden daha fazla. Ancak şöyle bir baktığınızda Muhittin Böcek siyasetindeki Büyükşehir'in hizmet üretemediğini görüyorsunuz.
Dikkat edin CHP demedim. Muhittin Böcek'i CHP'den ayırıyorum. Çünkü Böcek CHP ile çalışmıyor, yok sayıyor partiyi ve partilisini. Kiminle çalıştığı ortada daha çok Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ve ekibiyle yakın ilişki içinde. İşlerini Bakan bey kanalından yürütüyor. Hizmet değil kişisel işlerin peşinde koşuyor.
Şimdi buradan bakıldığında Büyükşehir'de bir tek hizmet üretilemezsen, bazı ilçelerde müthiş güzellikler yapılıyor.
Bunlardan biri Korkuteli.
Başkan Ömer Niyazi İşlek göreve geldiği günden bu yana hastalık, kısıtlama, yasakların gölgesinde öylesine hizmetler üretmiş ki ilçenin çehresini değiştirmiş. Tam tamına 19 dev proje yapmış. Türkiye'nin en büyük hayvan pazarı, gondolların tur attığı yapay dere, devasa mesire yeri, yollar, köprüler müthiş bir çalışma ortaya koymuş.
Yani Başkan İşlek, bazı işlerine engel olunmasa gece gündüz demeden hizmet edecek, hizmet alanlarında yatıp kalkacak.
Bir pazar yeri sıkıntısı yaşanıyor Korkuteli'de. Başkan diyor ki, eski kapalı pazar çürümüş, uzmanlar içine girmeyin diyor, pazar yeri yapacağım, büyükşehir bir taraftan, CHP bir taraftan engel olmaya çalışıyorlar. Oysa yol gösterseler daha rahat çalışıp, halkıma hizmet üreteceğim.
Başkan Ömer Niyazi İşlek, doğup büyüdüğü, ailesinin yaşadığı, akrabalarının olduğu, çocukluğunun geçtiği Korkuteli'yi değiştirmiş. Bıraksalar, hızını kesmeseler daha güzel işler yapacak. Bunları halkı için yapacak. Yarın başkanlığı bitince cebine koyup götürmeyecek elbette. Bunun için önünün kapatılmasını istemiyor.
Diyor ki, nüfusa vurun en çalışkan belediye başkanı kim çıkar bir bakın.
60 bin nüfusa 19 dev proje. Büyükşehir 2.5 milyon nüfusa bölündüğünde yarım proje bile yapamamış.
Başkan çok haklı.
Çalışınca oluyormuş demek ki.
Bakın son dönemde Antalya'da iyi çalışan Muratpaşa Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Başkanı Semih Esen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halkının takdirini alırken, Büyükşehir'in hizmetten çok makam savaşları yapması ilçe başkanlarını öne çıkarıyor. İnanın Ümit Uysal ile Semih Esen'in çalışmalarını görmezden gelin, CHP Antalya'da yok olur gider. Son dönemde Semih Esen'in Naşire Park'a yaptıkları herkesin dilinde. Müthiş takdir topluyor. Ama Büyükşehir kavgayla anılıyor. Hizmete ilişkin kimse bir tek şey söyleyemiyor. Elbette olan Antalya'ya oluyor.
Bundan dolayıdır ki Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'e engel olunmamalıdır. Ama siz Ömer İşlek'in bu hizmet aşkıyla yarın büyükşehire çıkacağından yola çıkarsanız elbette hizmetlerini engellemeye çalışırsınız. Bırakın çalışsın beyler, Antalya'nın ve ilçelerinin hizmete ihtiyacı var. Madem merkeze Büyükşehir bir şey yapamıyor, bırakın da ilçe belediye başkanları Büyükşehir'in hizmet eksikliğini tamamlasınlar...
MAKALE YORUMLARI
Sizde Yorum Ekleyin
Ahmet DÖKDÖK
Ahmet DÖKDÖK
Marko Paşa
ahmet.dokdok@antalyases.com.tr
POPÜLER
SÜPERLİG PUAN DURUMU